پاييز

 

     حالا که فصل دوست داشتنی پائیز بدون هیچ سرو صدائی قدم به میدان زندگی ما گذاشته، اونقدر بی مهری نثارش می کنیم که سال به سال رنگ وجودش رو کمرنگ تر و کمرنگ تر می کنه، می ترسم روزی برسه که دیگه محو بشه و زمستون ها مون با غروب تابستون ها متولد بشند.

     اول مهر که مطمئنم یکی از روزهای پر خاطره برای همه ما به شمار میاد اونقدر مظلومانه به صفحه تقویم روی میزهامون نشست که حسش نکردیم و چون گذر همه روزمرگی ها با ورق زدن کاغذی به بایگانی هدایتش نمودیم ولی پیامک یکی از دوستان تلنگری بود بر بیداری مجدد این روز  که من رو به خودم آورد و نگاه فکرم رو در دوران یادگاری ها به گردش وا داشت .

     تا جائی که خاطرات مجالی فراهم می کنند، پائیز رو با بوی خاصی که حاصل محیا شدن طبیعت برای خوابی طولانی ست، می شناسم ولی زندگی دودی و بدور از همه زیبائیهای طبیعت و مشغله ای که بدونش، زندگی مفهوم کنونی خودش رو از دست میده، اون رو از ما گرفته و اگه کمی بی دقتی رو چاشنی روزمرگی ها کنیم نه بوی پائیز رو حس می کنیم و نه بوی مدرسه و دبستان رو و فقط اونهائی که به جبر حضور کودکان خود قدمی به سوی این مکان مقدس میگذارند با دیدن شادی های پاک و ناب صاحبان اون مکان، حس دورانی فراموش نشدنی رو لحظاتی از یاد میگذرونند .

     نمیدونم این فصل چه چیزی درون خودش پنهون داره که چون بهار حس غریبی رو در آدمی زنده می کنه، آخه تلنگر اون دوست یه نکته دیگه ای رو هم یادآور شد، اونهم اینه که فصل پاییز فصل بیداری خفته های درونی ست، خفته هائی که اگه افسار بر دهانشان نبندی، مسیری رو بهت نشون می دند که عقل رو بازیچه می دونند و بهونه ها رو غول های زندگی .

 

  با توجه به اینکه دوباره تغییرات و جابجائی های محل کار، وقت و فکر زیادی رو از بنده به سرقت برده اند تصور نمی کنم بتونم تا پایان آبان ماه به سراغ این مکان بیام .  

شاد باشین

/ 14 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کشميری ساجده

بندر کمی رو به خنکی زده و پاييز خيلی دير به ما می رسد باز هم احساس شدنی است

محمد

" عکسهایی از شیرکوه " :از شما دعوت می کنم زیبایی های شیرکوه را در عکسهای وبلاگ من تماشا کنید . آخر آبان منتظر قدوم مبارک هستم

کلماتی از يک کوهنورد

سلام دیگه طرفای ما نمی آیید من مبحثی رو نوشتم به نام قلب کوهنوردان بزرگ تر است خوب این رو برای کوهنوردان نوشتم نه اینکه بیشتر بازدید کنندگانم افراد عادی باشند منتظرم ها می خوام این مقاله رو بخونی تا پست جدیدم رو بگذارم تا بعد

امير

سلام من بالاخره به روز شدم. البته نه به خوبی شما یا حق

حسين شهلايی

سلام . بالاخره عکسهام آپلود شد . اگر سری به ما بزنی و نظر بدی ممنون . راستی دوربين هم گرفتم . اليمپيوس با زوم ۱۸ .

ميثم

تو هنوز زنده اي بي معرفت

کلماتی از يک کوهنورد

پزشکی کوهستان و زنان سلام این سر تیتر آخرین آپ من هست خوشحال می شم یک بار دیگه قدم رنجه کنید به وبلاگم و این مطلب رو مورد بحث قرار داده و مطالعه کنید اگر هم نقصی داشت بهم خبرش رو بدید ممنون می شم تا سلامی دیگر بدرود

T.K

سلام احسان جان غیبتت خیلی طولانی شد . گفتی یکماه نیستی !!

امير

سلام من بروز شدم. خوشحال میشم سری بهم بزنید. یا حق