پائیز من

 

 مهمون ناخونده ای که لحظه ای من رو تنها نگذاشت

       همین طور که به آرومی به سمت ساختمون محل کارم قدم می زدم نمایش ابرهای زیبای آسمون رو که چون گل بزرگی در حال شکفته شدن بودند تماشا می کردم، ابرهائی که به نوعی سمبل اومدن پائیز زیبایند، اومدن فصلی که چون بهار و یا شاید با کمی شدت بیشتر، آدمی رو به درون خودش می بره و به سادگی آب خوردنی حس عاشقی رو در وجودش جلوه گر میشه، آره پاییز اومده که در کنار زیبائی هاش یاد کلاس و مدرسه رو درونمون زنده کنه، اصلآ پائیز یه بوی خاصی داره که با رسیدنش به یاد  کتاب و درس می افتم و خاطره ها درونم زنده میشند. پائیز رو خیلی دوست دارم نه برای اینکه تولدم در این فصل بوده بلکه به خاطر روح بخشدن به حسی درونی ست که سایر فصلها ماشینی عمل می کنه و در این فصل ذات آدمی رو که همیشه نمادی از عاشقی ست، به شمایل اصلی خودش به نمایش میگذاره. 

    ماه هم ماه روزه و ماه خداست و ما جمعیت آدمی (بجز موارد استثنائی‌ که اگه وجود داشته باشه ) در طول یک سال فقط این یک ماه رو تلاش می کنیم، اونی باشیم که اول بار قدم به این دنیا گذاشتیم، لذا به قصد اجرای روزه ای که شرم و حیا اصلی ترین بانی اون به شمار میره، شب جمعه رو برای کوهپیمائی برگزیدم تا شاید با کسب خلوتی، لذت شب های این چند روز سفری رو که از پیش رو گذروندم دوباره بدست بیارم، آخه هنوز حال و هوای اون از سرم بیرون نرفته و هنوز فکر می کنم همونجا هستم، با وجود اینکه دو هفته از اومدنم میگذره!  

   شب رو برای کوهپیمائی انتخاب کردم که از سکوتش، از تاریکیش بتونم تجسم حضور در اون مکان دوست داشتنی رو بیشتر حس کنم و بدور از هر گونه دیدار و ملاقاتی، خلوتی رو که خیلی دیر در اون فضا شرایطش رو درک کردم، بدست بیارم ولی افسوس همراه و همنشینی دوست داشتنی از آغازین حرکت، تنهائی رو از من گرفت و تا آخرین لحظه ی خداحافظی لبخندش لحظه ای از من دور نشد. انگار اون شب مامور بود که نگذاره شب رو در اختیار خودم بگیرم و مثل گذشته ها با نگاه به آسمون صافش، به ستاره های قشنگ ش، به لالائی آبهای جاری ای که رقص بوته های در خواب رو باعث می شدند، یادش رو در تمام وجودم بیدار کنم، انگار نمی خواست اون یه شب برم به سراغش و همه خواسته های همیشگیم رو در محل تجلی حضورش ایراد کنم، بابا یکی نیست بهش بگه که " اومدم زیارتت، اومدم که اینبار طوافت کنم، تازه یاد گرفتم که خودت حقی به من دادی، اومدم برای گرفتن اون حقم سه خواسته خودم رو در اولین سفرم به پابوسی ت به زبون بیارم، چی ؟ مگه قبلآ به اینجا نیومدم؟ چرا اومدم، خیلی هم اومدم، ولی ایندفعه با قبل فرق می کنه، حداقل اینبار از نگاه من فرق می کنه، اونقدر فرق می کنه که اولین به شمار میاد، آخه نمی دونی اینبار مثل قبل نیومدم، بلکه با یه فکر و نگاه تازه که جلوه گر یه دیدار جدید به شمار میره به سمت تو اومدم، اما افسوس که مامورت به خوبی از پس ماموریتش بر اومد و همه اینها رو ازم گرفت"  اینم به فال نیک میگرم و چنین تصور می کنم که برای دعوت شدن دوباره ای این توفیق رو از من گرفتند.

 

/ 7 نظر / 75 بازدید
مريم

سلام.طاعاتتان قبول حق.خوش حالم هنوزم اينجا ردپای قدم های استوارت را می بينم.التماس دعا

سپيده

سلام. نماز و روزه هاتون قبول. وبلاگ خيلی جالبی داريد. تبريک ميگم به اين ذوقتون.

امير

سلام وبلاگ رو با مطلب جالبی به روز کردم. شايد برای شمام جالب باشه! به من سر بزنيد. يا حق

کلماتی از يک کوهنورد

سلام خوبی می دونی چه خبر هست خبر جدید دارم یک مطلب جدید نوشتم در مورد قلب کوهنوردان منتظرم و بدون در کلبه کوچک من به رویت باز هست و همچنان منتظر حضور مصفا بخش شما در کلبه خودم هستم در نگاه کسی که پرواز کردن نمی داند هر چه اوج بگیری کوچکتر می شوی. وقتی زمزمش می کنم خودم هم امیدوارمیشم هم آروم چه کسی می داند که تو یک قطره ی تنهایی چه کسی می داند که تو در حسرت پیوستن به دریایی پس جاری باش تو

آنا

سلام راستی تولدت دقيقا چه روزيه؟؟؟؟؟؟ يه تولد برات بگيريم تو قله . موافقی؟ جدی گفتم ها . بهش فکر کن

آسمان

گروه کوهنوردي آسمان تشکلي است از افراد علاقه مند به ويژه جوانان ، به طبيعت ، بخصوص کوهستان که با هدف بهره مندي از زيبايي ها و جاذبه هاي آن و ايجاد محيطي با برنامه ريزي ورزشي ، علمي و ديني در نيل به اهداف فرهنگي ، ورزشي کشور و همچنين ايجاد بستري براي آموزش در زمينه هاي مختلف ورزش کوهنوردي و فعاليت هاي مرتبط آن تشکيل شده است . اين گروه خود را متعهد مي داند که در پاسداري از سلامت و بهداشت محيط طبيعي و پرهيز از ايجاد آسيب و گزند به آن کوشا باشد . همچنين با توجه به سپري نمودن موفقيت آميز اعضاء اين گروه در دوره هاي مختلف ورزشي و آموزشي از جمله خلباني پاراگلايدر ، نجات غريق و غواصي ، تيراندازي و بخصوص سپري نمودن دوره امداد و نجات با همکاري سازمان هلال احمر ، آمادگي هرگونه خدمت رساني به آسيب ديدگان حوادث ورزشي چه در کوهستان و يا مناطق مختلف طبيعي را دارد . لذا خواهشمند است جهت همکاري با اين گروه نام ما را در ليست دوستان خود قرار دهيد . با تشکر کميته روابط عمومي و تبليغات